Strona główna » Projekt „Jodła 90”

Projekt „Jodła 90”

Nasz dom naturalny „Jodła 90” to projekt o powierzchni użytkowej 92 mkw. Stworzony w bryle „nowoczesnej stodoły”, czyli przykrytej dachem dwuspadowym, bez wystających okapów poza obrys ścian lub z klasycznym dachem. Jest to propozycja z wentylowaną elewacją drewnianą i pokryciem dachowym z blachy na rąbek lub elewacją wykończoną tynkiem paroprzepuszczalnym. Dom posiada salon z aneksem kuchennym i kominkiem.

Istnieje możliwość stworzenia wyjścia na taras z części mieszkalnej. Dom posiada wspólną łazienkę. Na parterze znajduje się również pomieszczenie gospodarcze/kotłownia z urządzeniami grzewczymi. Z kolei na poddaszu znajdują się dwa pokoje, z czego większy z nich posiada dodatkowo garderobę. Projekty „energooszczędny 1” charakteryzują się wskaźnikiem EP – Energii początkowej <70 kWh/(m2.rok).

Zdrowe materiały i komfort mieszkania

Zdrowe materiały i komfort mieszkania

W dzisiejszych czasach społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome swojego otoczenia i jego wpływu na nasz organizm. Sięgamy po zdrową żywność i dbamy o swoje ciało, uprawiając sport. Ogromne znaczenie ma również miejsce zamieszkania. To przecież w naszym domu spędzamy większość naszego życia. Należy zadbać, aby powietrze w nim krążące, miało odpowiedni skład. Tynki wewnętrzne są wykonywane z mieszanki gliny, piasku i wody. Glina bierze udział w regulacji wilgotności oraz temperatury w pomieszczeniach. Tłumi hałas, oczyszcza powietrze ze szkodliwych substancji. Dodatkowo jej skład molekularny, a dokładnie zawartość związków wapnia skutecznie hamuje rozwój mikroorganizmów.
Optymalna wilgotność powietrza w pomieszczeniach przeznaczonych do pobytu ludzi wynosi od 40 do 70%. Glina dzięki swoim właściwościom absorbowania i oddawania wody, sprawia, że stale utrzymywana jest wilgotność powietrza na poziomie około 50%. Dzięki temu błony śluzowe człowieka nie wysuszają się. Glina nie posiada również ładunku elektrycznego, przez co nie przyciąga kurzu.

Materiały przyjazne środowisku

Materiały przyjazne środowisku

Przy wyborze materiałów budowlanych ważne jest, aby zwracać uwagę na ich wpływ na środowisko. Warto korzystać z materiałów odnawialnych, takich jak drewno. Jego ilość jest zależna od człowieka. Aktualnie w Polsce bilans surowca drzewnego, dzięki mądrej gospodarce lasami, jest dodatni, dzięki czemu możemy korzystać z niego bez obaw. Z drewna możemy wykonać konstrukcję budynku, elewację z desek, podłogi, sufity czy nawet izolację ścian i dachu z wełny drzewnej. Wykorzystanie materiałów, wytwarzanych z surowców nieodnawialnych, może spowodować, że przyszłe pokolenia wyczerpią ich nakłady.

Wysoka izolacyjność przegród

Wysoka izolacyjność przegród

Zastosowane przez nas materiały zapewniają wysoką izolacyjność termiczną ścian. Dzięki temu straty ciepła są minimalne, a budynek niejako dopasowuje się do aury panującej na zewnątrz. Zimą zdecydowanie łatwiej ogrzać dom, a latem utrzymuje on przyjemną, stałą temperaturę. Stosowane przez nas, energooszczędne rozwiązania, zapewniają mieszkańcom 80-procentową oszczędność w stosunku do tradycyjnego budownictwa. Dodatkowo, włókna drzewne mają właściwości, zapewniające odpowiednią izolację akustyczną.

Trwałość

Trwałość

Dzięki dużej gęstości materiału, połączonej z dużą pojemnością cieplną, włókna drzewne stają się idealnym surowcem do budowy energooszczędnych domów. Materiał ten cechuje się doskonałą trwałością. Przez lata włókno drzewne zostało rozwinięte do tego stopnia, że wykazuje nawet właściwości ognioodporne. Z kolei dzięki otwartości dyfuzyjnej nadmiar wilgoci zostaje odprowadzony na zewnątrz fasady, a zatem nie ma problemu szkodliwej wilgoci czy pleśni. Na bazie konstrukcji drewnianej buduje się obecnie nawet wielokondygnacyjne konstrukcje, ponieważ wbrew pozorom drewno jest surowcem o wyjątkowej wytrzymałości.

Zobacz galerię

Jaki jest koszt budowy?

Własna konfiguracja:

Suma: 0