Ściany zewnętrzne

Strona główna » Etapy budowy » Ściany zewnętrzne

Izolacja ze słomy i płyt drzewnych Steico. Elewacja tynkowana

Budujemy ściany w standardzie energooszczędnym. W tej wersji wypełnienie i izolację tworzy warstwa słomy o grubości 40 cm oraz płyta drzewna STEICOprotect o grubości 6 cm. Ściana ze słomy i wełny drzewnej zapewnia idealną termoizolację i dzięki temu komfort mieszkania. Słoma, jako materiał budowlany, posiada wiele zalet. Przy zachowaniu odpowiedniego poziomu wilgotności, może ona przetrwać wieki, co stawia ją na równi z drewnem. Uzupełnieniem konstrukcji, projektowanych przez nas domów, jest odpowiednia warstwa zewnętrzna. Elewacja z tynku paroprzepuszczalnego jest otwarta dyfuzyjnie, a zatem umożliwia swobodną migrację pary wodnej na zewnątrz.

Izolacja ze słomy i płyt drzewnych Steico. Elewacja z desek

Ściana ze słomy i wełny drzewnej w naszych projektach występuje również w wersji z elewacją z desek imitujących bal. Słoma stanowi świetną izolację, a wełna posiada dużą zdolność magazynowania ciepła. Elewacja z desek imitujących bal z kolei jest zarówno praktyczna, jak i bardzo efektowna. Wykonujemy ją przy użyciu desek świerkowych. Nadają one budynkowi charakteru domu drewnianego/z bala. Pomiędzy deskami, a warstwą izolacji występuje pustka powietrzna, która zapewnia odpowiednią wentylację przegrody.

Izolacja z wełny drzewnej i płyt Steico. Elewacja tynkowana

Drugim, stosowanym przez nas, rodzajem izolacji jest ściana z wełny drzewnej i płyt STEICO. Wełna drzewna posiada tę ogromną zaletę, iż cechuje ją duża pojemność cieplna, o wartości 2100J/kg*K. Dzięki tym właściwościom wełna ma wyjątkowo dużą zdolność magazynowania ciepła. W tej wersji proponowana jest elewacja z tynku paroprzepuszczalnego. Powoduje ona, że w ścianie nie nastepuję gromadzenie nadmiaru wilgoci. Jednocześnie gliniany, wewnętrzny tynk zapewnia utrzymanie stałego poziomu wilgotności w pomieszczeniu w granicach 50%.

Izolacja z wełny drzewnej i płyt Steico. Elewacja z desek

Ściana z wełny drzewnej jest dostępna w naszej ofercie również w wersji z elewacją z desek. Zastosowanie wełny drzewnej w projektowanych przez nas domach jest także pewnym ukłonem w stronę alergików. Pozwala ona bowiem na efektywną ochronę przed pleśnią. Nie tworzy środowiska, które sprzyjałoby rozwojowi szklodliwych grzybów i pleśni. Dodatkowo, elewacja z desek imitujących bal, wspomaga odpowiednią wentylację przegrody, zapewniając właściwy poziom wilgoci.