Pokrycie dachowe

Strona główna » Etapy budowy » Pokrycie dachowe

Dachówka ceramiczna Roben Bergamo

W realizowanych projektach korzystamy z dachówek ceramicznych marki Roben Bergamo. W naszej ocenie ten produkt idealnie odpowiada aktualnym trendom budowlanym. Płaska Roben Bergamo reprezentuje minimalistyczny, elegancki styl i pasuje do nowoczesnych przestrzeni. Dachówka ceramiczna Roben Bergamo dopasowuje się do dachów o kącie nachylenia już od 25 stopni. Z kolei do wykończenia dachu stosujemy rynny stalowe Siba. Te, produkowane z najwyższej jakości materiału, rynny mają wysoką odporność na pękanie pod wpływem temperatur, uderzenia, czy nacisku, dlatego są wyjątkowo praktyczne.

Dachówka ceramiczna Roben Monza

Dla fanów nieco bardziej klasycznego dachu, proponujemy natomiast inny produkt. Dachówka ceramiczna Roben MONZAplus grafitowa angobowana zawdzięcza swoją popularność dużemu rozmiarowi. Montuje się ją szybko i bezproblemowo. Do tego, podobnie jak dachówka Roben Bergamo, charakteryzuje się dużą wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Przy tym typie dachówki również dobrze sprawdzą się rynny stalowe Siba. Ten uniwersalny system odprowadzania wody deszczowej jest nie tylko estetyczny, ale i bardzo ekonomiczny.

Blacha na rąbek Ruukki

Trzecią propozycją jest blacha na rąbek marki Ruukki. Osobom, które niechętnie podchodzą do dachówek ceramicznych, ten typ pokrycia dachowego z pewnością się spodoba. Jest to niby klasyczna blacha dachowa, ale jej elementem charakterystycznym jest specjalna włóknina montowana na spodniej części arkusza, zwiększająca izolację akustyczną całego dachu. Rynny stalowe Siba będą w tym przypadku stanowiły eleganckie uzupełnienie całości. Ich powłoka Hard Coat Glossy świetnie zabezpiecza wszystkie elementy systemu przed korozją.