Ogrzewanie

Strona główna » Etapy budowy » Ogrzewanie

Piec na pellet

W naszej ofercie posiadamy kilka rodzajów instalacji grzewczej. Pierwszą możliwością jest zainstalowanie pieca na pellet i kominka. Kominek z płaszczem wodnym umieszczamy w salonie – tam jest najbardziej efektywny, a do tego posiada walory estetyczne. Proponujemy piec marki Agro Uni 15 kW ze sterownikiem z podajnikiem. Do tego montujemy wkład Kratki Wiktor Deco 12 kW. Nasz projekt obejmuje zabudowę kominka z płyt krzemionkowo-wapniowych. Ciepło jest przesyłane do aluminiowych grzejników. Z kolei w łazience zaplanowaliśmy ogrzewanie podłogowe. Centralne ogrzewanie pozwala na równomierne rozmieszczenie ciepła, co jest nie tylko energooszczędne, ale również bardzo wygodne.

Piec na gaz

Drugą proponowaną przez nas opcją jest centralne ogrzewanie w formie pieca gazowego. Dodatkowo instalujemy kominek z płaszczem wodnym w salonie, jako wspomaganie dla ogrzewania gazowego. W naszej ofercie posiadamy piec gazowy marki Junkers 14 kW CERAPUR SMART ZSB 14-5C. W kominku stosujemy natomiast wkład Kratki Wiktor Deco 12 kW. Kominek jest zabudowany płytami krzemionkowo-wapniowymi. Stawiamy na grzejniki aluminiowe w całym domu oraz ogrzewaniem podłogowe w łazience. Piec na gaz jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, pozwalającym na regulowanie temperatury co do jednego stopnia.

Piec elektryczny

Trzecią możliwością jest instalacja pieca elektrycznego wraz z kominkiem z płaszczem wodnym w salonie. Koszt ogrzewania w domu energią elektryczną nie jest mały, dlatego kominek z płaszczem wodnym idealnie sprawdza się jako uzupełniające źródło ciepła. Stosujemy piec elektryczny marki Kospel EKCO.M2 z zasobnikiem. Z kolei wkład do kominka zapewnia nam model Kratki Wiktor Deco 12 kW. Zabudowa kominka, jak we wszystkich naszych projektach, powstaje z płyt krzemionkowo-wapniowych. We wszystkich pomieszczeniach domu montujemy grzejniki aluminiowe, natomiast w łazience zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe.